joi, martie 28, 2013

Lumea de azi!

Lumea din ziua de azi ma inspaimanta, nu o pot intelege, nu ma pot alinia. Nu vreau sa devin un inadaptat, dar unde e lumea mea si in ce sa mai cred? Nu mai sunt reguli, principii, credinte, respect, devotament, daca ti se ofera ceva gratis, il (o) consumi, doar pentru ca ti s-a dat....? Fara sa ai o motivatie, o nevoie sau un scop? Sufar pentru ca nu pot fi asa, ca nu accept ca lumea sa se schimbe asa si nu pot face nimic impotriva acestui val care denatureaza societatea...

Un comentariu:

lenuta spunea...

Sa ne bucuram, totusi, ca au anuntat meteorologii venirea primaverii la sfarsitul saptamanii.